पर्सा जिल्लामा नयाँ करदाताको सङ्ख्यामा उलेख्य वृद्धी

290


वीरगन्ज १५ भदौ । राजीतिक स्थिरतासंगै मुलुकमा व्यपार मैत्री वातावरण बन्दै गएपछि पर्सा जिल्लामा नयाँ करदताको सङ्ख्यामा उलेख्य वृद्धी भएको छ । गत आर्थिक वर्ष भित्र पर्सा जिल्लामा ४ हजार २ सय ५४ जना नयाँ करदाता थपिएका हुन ।

गत आर्थिक वर्षको साउन देखी असारसम्ममा आयकर तर्फ २ हजार ३ सय ८० जना र व्यत्तिगत प्यान तर्फ १ हजार ८सय ७४ जना नयाँ करदाता थपियएको आन्तरिक राजश्व कार्यालय पर्साले जनाएको छ ।

आर्थिक वर्ष २०७३÷०७४मा ४२ हजार ९ सय ८५ जना करदाता रहेको तुलनामा आर्थिक वर्ष २०७४÷०७५मा नयाँ करदाता थप भाई ४७ हजार २ साय ३९ जना सङ्ख्यापुगेको आन्तरिक राजश्व कार्यालय पर्साका प्रमुख गोपिकृष्ण कोइरालाले जानकारी दिनुभयो ।उहाँले तीनै तहको निर्वाचन सफलतापूर्व सम्पन्न भई मुलुकमा राजनीतिक स्थाइत्व आएसंगै उद्योग व्यपार फस्टाउने विश्वासले करतादाको सङ्ख्याका वृद्धी भएको बताउनुभयो । कर दर्ताको सङ्ख्या वृद्धीमा कार्यालयले गरेको नियमित बजार अनुगमन, करदाता शिक्षाको व्यापक प्रचार प्रसारले समेत मद्दत पु¥यएको कार्यालय प्रमुख कोइरालाको भनाई रहेको छ ।

करदाताको सङ्ख्या वृद्धीसंगै कार्यालयको राजश्व सङ्कलनमा समेत उलेख्य सुधार भएको छ । आर्थिक वर्ष २०७४÷०७५लागि आन्तरिक राजश्व विभागले ५ अर्ब ३२ करोड ९८ लाख रुपैया राजश्व सङ्कलनको लक्ष्य दिएको तुलनमा कार्यालयले एक अर्ब४७ करोड २ लाख बढी अर्थात ६ अर्ब ८० करोड एक लाख रुपैया राजश्व सङ्कलन गर्न सफल भएको कार्यालय प्रमुख कोइरालाले जानकारी दिनुभयो ।

उहाँले आर्थिक वर्ष २०७३÷०७४ मा ४ अर्ब ६२ करोड एक लाख रुपैया राजश्व सङ्कलन गरेको तुलनमा आर्थिक वर्ष २०७४।०७५को सोही अवधिमा कार्यालयले ६ अर्ब ८० करोड एक लाख रुपैया राजश्व सङ्कलन गर्न सफल भएको बताउनुभयो। सङ्कलित राजश्व समिक्षा अबधीको तुलनमा २ अर्ब १८ करोड अर्थात ३२ प्रतिशत बढी सङ्कलन भएको आन्तरिक राजश्व कार्यालयले उपलब्ध गराएको तथ्याङ्कमा उलेख गरिएको छ ।


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here