वीरगञ्ज भन्सारले भेटाएन राजस्व असुली लक्ष्य

128

वीरगञ्ज ८ भदौं । वीरगञ्ज भन्सार कार्यालय चालु आर्थिक वर्षको पहिलो महिनामा राजस्व असुली लक्ष्य भेट्टाउन असफल भएको छ । श्रावन महिनामा ११ अर्ब ४२ करोड ७४ लाख २० हजार रुपैयाँ राजस्व असुलीको लक्ष्य पाएको यो भन्सारले जम्मा ७ अर्ब ८१ करोड ७४ लाख २० हजार रुपैयाँ राजस्व असुली गरेको छ । यसरी राजस्व असुली लक्ष्यको ६८ दशमलब ३५ प्रतिशत मात्र संकलन हुन सकेको छ ।

लक्ष्य अनुरुप राजस्व असुली हुन नसक्नुको मुख्य कारण वीरगञ्जमा जारी निषेधाज्ञा रहेको कार्यालयका सूचना अधिकृत विमलकुमार साहले बताए ।

चालु आवका लागि यो भन्सारले १ खर्ब ७२ अर्ब ७९ करोड ८१ लाख ७५ हजार रुपैयाँ राजस्व असुलीको लक्ष्य पाएको छ । गत आवमा लक्ष्य १ खर्ब ८८ अर्ब ९४ करोड रुपैयाँ थियो ।यस वर्ष राजस्व असुलीको लक्ष्य घट्नुमा राष्ट्रिय बजेटको रुप नै सानो हुन गएकाले भन्सार विभागले नै यो कार्यालयलाई बजेटको लक्ष्य कम दिएको साह बताउँछन् ।

कोभिड महामारीको समयमा दैनिक उपभोग्य वस्तु र खाद्यान्नको मात्र बढी आयात हुने गरेको छ । राजस्वमा योगदान गर्ने सवारी साधन र इन्धन जस्ता प्रमुख वस्तुहरूको आयात घट्दो क्रममा रहेकाले पनि राजस्व असुलीमा नकारात्मक असर परेको हो ।

यीबाहेक यो नाकाबाट औद्योगिक कच्चा पदार्थ, दैनिक उपभोग्य वस्तु, विद्युतीय उपकरण आदि वस्तु आयात हुने गर्छ । राजस्व संकलन तथा आयात निर्यातका दृष्टिले यो भन्सारले मुलुककै प्रमुख स्थल नाका भन्सार पनि हो ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here