उद्योगी व्यवसायीले अनिवार्य रुपमा आफू र कर्मचारीको पीसीआर परीक्षण गर्नुपर्ने, खर्च सरकारले नव्यहोर्ने

1257

वीरगञ्ज २९ श्रवाण । सरकारले उद्योगी व्यवसायीहरुलाई आफ्नो प्रतिष्ठानमा कार्यरत कर्मचारी, मजदूर तथा आफ्नो अनिवार्य कोरोना परीक्षण गराउन आग्रह गरेको छ ।

यसका साथै त्यस्तो परीक्षण गर्दा लाग्ने खर्च समेत सम्बन्धित उद्योगी र व्यवसायीले नै व्यहोर्नुपर्ने भनिएको छ ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयले बुधबार साँझ एक सूचना जारी गर्दै उद्योगी व्यवसायी तथा व्यापारीहरुलाई अनिवार्य रुपमा आफ्नो, आफ्ना कर्मचारीहरुको कोरोना परीक्षण गराउन भनेको हो ।‘नेपालका घनावस्ती भएका जिल्लाहरुका विभिन्न शहरहरुमा कोभिड १९ को संक्रमण बढ्दै गएको पछिल्लो अवस्थामा विभिन्न सपिंग मल, रेष्टुरेन्ट, होटल आदि उद्योग, व्यवसायमा संलग्न हुने व्यक्तिहरु धेरैको सम्पर्कमा आउने र जोखिम हुने अवस्था छ।’

स्वास्थ्य मन्त्रालयले सूचनामा भनेको छ-‘ त्यसैले यस्ता व्यवसायमा संलग्न हुने कर्मचारी तथा व्यवसायीहरुको सम्बन्धित उद्योग व्यवसायीहरुले आफ्नै खर्चमा अनिवार्य पीसीआर परीक्षण गर्ने गराउने व्यवस्था गर्न गराउनुहुन अनुरोध गरिन्छ ।’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here