वीरगञ्जमा थपिए ४४ थुनुवासहित १ सय ३५ जना नयाँ सङ्क्रमित

1535

वीरगञ्ज २३ श्रावन । पर्सामा अहिले सम्मकै सार्वाधिक कोरोना सङ्क्रमित थपिएका छन् । नारायणी अस्पतालको पिसिआर प्रयोगशालाले सार्वजनिक गरेको पछिल्लो रिपोर्ट अनुसार पर्सा, बारा, रौतहटका गरी १४१ जनामा कोरोना पुष्टि भएको हो ।

८ वर्षदेखि ७९ वर्ष उमेर समुहका थपिएका सङ्क्रमितमा २२ जना महिला र १२० जना पुरुष रहेका छन् । जसमा ४ जना बारा, ४ जना रौतहट र बाँकी सबै पर्साका रहेका छन् ।

पर्सामा समुदायस्तरमा फैलिएको कोरोना संक्रमणले विभिन्न प्रहरी चौकी र जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्सागरि प्रहरी हिरासतमा रहेका ४४ जना थुनुवामा समेत कोरोना सङ्क्रमण देखिएको पर्साका प्रहरी नायब उपरिक्षक मनोजित कुँवरले जानकारी दिएका छन् ।उनका अनुसार विभिन्न मुद्दामा प्रहरी हिरासतमा रहेका एक महिला सहित ४३ जना थुनुवा र कार्वाहीमा रहेका एक प्रहरी गरी ४४ जनाको संक्रमण पुस्टि भएको हो ।

कन्ट्राक्ट ट्रेसिङ्गको अधारमा विभिन्न स्थानबाट आएका उनिहरुको स्वाब संकलन गर्दा ४४ जना संक्रमित फेला परेको उनले बताए । सङ्क्रमितहरु वीरगञ्ज महानगरपालिकाको भन्सारस्थित ईनर्वा, वडा प्रहरी कार्यालय श्रीपुर र विर्तामा रहेका थुनुवाहरु रहेको नारायणी अस्पतालले जनाएको छ ।

त्यसैगरि थपिएका सङ्क्रमित मध्ये नेपाली सेनाका ५ जना र वीरगञ्ज कारागारका २ जना रहेका छन् । वीरगञ्ज महानगरपालिकाका नगरप्रमुख विजयकुमार सरावगीका ७२ वर्षिय बुवा र ६८ वर्षिया आमामा समेत कोरोना पुष्टि भएको छ । उहाँहरु अहिले होम आइसोलेसनमा रहेको नगरप्रमुख सरावगीका राजनीतिक सल्लहाकार मुकेश द्विवेदीले जानकारी दिए ।

गत हफ्ता नगरप्रमुख सरावगीमा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको थियो । उहाँको कन्ट्राक्ट ट्रेसिङ्ग गर्दा बुवा र आमामा पनि सङ्क्रमण भेटिएको हो ।

यता वीरगञ्ज महानगरपालिका वडा नम्बर २५ खलवाटोल सिर्सियाका २७ जना पुरुषमा समेत कोरोना संक्रमण देखिएको छ । त्यसैगरी वीरगञ्ज महानगरको वडा नम्बर १० आदर्शनगर र अशोक बाटिकाका ६ महिला सहति गरी ११ जना, चिनिमेलका २ महिला सहित ४ जना, वीरगञ्ज ११ का २ जना यसैगरी वीरगञ्ज महानगरपालिकाको वडा १३ तेजारथ टोल, मुर्लि १२, भिष्वा १५, घडिअर्वा १०, पिपरा, गण्डक लगायतको स्थानका एक/एक जना संक्रमित थपिएका छन् ।

बारा जिल्लाको हने कलैया, चिउटाहा, लिपनिमाल वडा नम्बर ३, जितपुरका एक/एक जना सङ्क्रमित र रौतहट ईशनाथ नगरपालिका रौतहटका २ महिला सहित ३ जना, गौर नगरपालिकाका एकजना पुरुष सङ्क्रमित थपिएका छन् ।

सङ्क्रमित राख्ने आईशोलेसन वार्ड नभएकाले अहिले समस्यामा उत्पन्न भएको छ । श्रावनयता पर्सामा कोरोना सङ्क्रमणबाट १६ व्यक्तिले ज्यान गुमाई सकेका छन् ।

यसअघि “वीरगञ्जमा थपिए ४४ प्रहरीसहित १ सय ४१ जना नयाँ सङ्क्रमित” शीर्षक प्राविधिक त्रुटिका कारण लेखिएन गएकोमा सच्याइएको छ । यस कारणले हाम्रो पाठक वर्गमा पर्ने गएको असुविधाका लागि हामी क्षमाप्रार्थी छौँ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here