भकारी भत्काई १५ करोडको क्षति पुर्ति लिने दाउमा उद्योगी सुरेश रुंगटा !

1418

वीरगञ्ज १ श्रावन । बारामा रहेको ओम चाबो मिल इड्र्स्टीजका संचालक वीरगञ्जका सुरेश रुंगटाले ३ वर्ष पुरानो रहेको भकारी क्षमता भन्दा बडी मकै राखी भत्काई इन्सुरेन्स कम्पनीसँग करिव १५ करोडको क्षति पुर्ति लिने दाउमा रहेको कुरा सतहमा आएको छ ।

क्षमता भन्दा बढी सामान राखेको कारण भकारी भत्किंदा पनि इन्सुरेन्स कम्पनिसँग मोटो रकम उसुल गर्न उद्योग रुंगटाले विभिन्न समचार माध्यम मार्फत भकारी भत्किने वाहियाद कारण बताउंदै आएका छन् ।

ओम चाबो मिल इड्र्स्टीजमा मंगलबार साँझ भकारी खस्दा ६ जना मजदुर घाइते भएका थिए । कुखुराको दाना बनाउने नितनपुर स्थित सो कारखानामा मंगलबार साँझ ६ बजे मकै राख्ने ७.५ हजार टन काम नलाग्ने अवस्थामा पुगेको क्षमता भन्दा बडी भकारीमा मकै राखेका कारण एक्कासी खसेको थियो ।यता ओम चाबो मिल इड्र्स्टीजका संचालक सुरेश रुंगटाले काम नलाग्ने अवस्थामा पुगेको क्षमता भन्दा बडी भकारीमा मकै राखेका कारण दुर्घटना भएको र सो दुर्घटनामा परी ७ जना घाइते भएको इलका प्रहरी कार्यालय प्रसौनीका प्रहरी निरिक्षक ओमप्रकाश यादवले बताएका छन् ।

भकारी खसेको कारण करिव १५ करोड को क्षति भएको संचालक रुंगटाको दावी छ । ट्रकवाट भकारीमा मकै ओसारि राख्दा हेर्दाहेर्दै ३ वर्ष पुरानो भकारीे एकासी खसेकोे कम्पनीका संचालक रुंगटाले बताए । ७.५ हजार टन क्षमता र ६.५ टन क्षमताको मकै राखिने २ वटा भकारीे रहेको छ । ७.५ टन क्षमताको भकारीे खसेको हो ।

अर्को भकारी खालि नै रहेको थियो । भकारीे खसेकोले घाइते ६ जना कामदार मध्ये ३ जना समान्य उपचार गराएर घर फर्किसका छन् भने ३ जना को उपचार चलीरहेको छ । भकारीे खसेकोले एउटा ट्रक, एउटा मोटर साइकलमा क्षति पुगेको छ । यसै गरी कारखानाको पर्खाल पनि भत्किन पुगेको छ ।

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here