१० बेडको क्वारेन्टाईन बनाउने पकहामैनपुर गाउँपालिकाको तयारी

80


वीरगञ्ज, चैत १२ -विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फेलिएको (कोभिड–१९)कोरोना भाईरसबाट बच्न पर्साको पकहामैनपुर गाउँपालिकाले १० बेडको क्वारेन्टाईन बनाउने तयारी थालेको छ ।

गाउँपालिकाका अध्यक्ष विजय चोरसियाको अध्यक्षतामा बसेको आक्समिक बैठकले भारतबाट धोरे र सबैठवा सिमा नाका भएर गाउ फर्किने नेपालीको लागि क्वारेन्टाईन बनाउने निर्णय गरेको हो . ।

आज गाउँपालिका कार्यालयमा ५ वटै वडाध्यक्ष र गाउपालिका अन्तरगतका सुरक्षाकर्मीको बैठकले पकहामा रहेको श्री राम चरित्र भगत माध्यमिक विद्यालयको दोस्रो तल्लामा क्वारेन्टाईन बनाईने निणृय भएको गाउपालिका अध्यक्ष विजय चौरसियाले जानकारी दिनुभयो ।सिमा नाका पार गरेर घर फर्किने गाउँपालिका अन्तरगतका नेपालीलाई सिमा नाकामा चेकजाच गरेपछि शंका लागेमा घरमा नपठाई १४ दिन क्वारेन्टाईनमा राखेर मात्र घर फर्काईने अध्यक्ष चौरसियाले बताउनुभयो ।

अध्यक्ष चौरसियाका अनुसार १४ दिनभित्रमा यदि कसैमा कोरोना भाईरसको लक्षण देखिएमा विरगंजको आईसोलेसनमा पठाईने छ । १४ दिन क्वारेन्टाईनमा बस्ने नेपालीहरुलाई गाउपालिकाले निशुल्क खाना, नास्ताको व्यवस्था मिलाउने तथा परिवारसंग सम्पर्क हुन नदिने बैठकबाट निर्णय भएको अध्यक्ष चौरसियाले बताउनुभयो ।