हुन्डी कारोबारी कन्हैया सोनार जोगाउन लाखौ रकमको चलखेल, पसल भने खुल्यो, चारजना जेल चलान, कन्हैया सोनार अहिले पनि फरार

895

 

वीरगन्ज ५ फागुन । वीरगंज, माईस्थानस्थित सुनचाँदी पसल केपी स्वर्णकला केन्द्र सञ्चालक कन्हैया सोनारलाई जोगाउन लाखौ रकमको चलखेल भइरहेको बुझिन आएको छ ।

वीरगंज, माईस्थानस्थित सुनचाँदी पसल केपी स्वर्णकलामाथि पर्सा जिल्ला अदालतमा चलिरहेको हुन्डी मुद्दालाई रफादफा गर्न र सञ्चालक कन्हैया सोनारलाई जोगाउन चलखेल भइरहेको बुझिन आएको छ तर कन्हैया सोनार अहिले पनि फरार रहेका छन ।अदालतमा मुद्दा चलिरहेको अवस्थामा आन्तरिक राजस्व कार्यालय, पर्साले स्टक लिन दुई साता अघि सिल गरिएको सुनचाँदी पसल खोलेर सबै कागजात नियन्त्रणमा लिई स्टक हेरिरहेको छ । कर अधिकृत सरोज सिंहका अनुसार अदालतको काम कारबाई आफनो हिसाबले चलिरहेको छ तर अवैध सुनचाँदी खरीद बिक्री भएको हो–होइन त्यति बेला पक्राउ परेको रु ४२ लाख वास्तवमा हुन्डीकै हो कि भन्ने विषयमा प्रतिवेदन तयार पार्ने काम भइरहेको बताए ।

यदि अन्डर बिलिङ आयो भने ठीक छ, ओभर बिलिङ भएको रहेछ भने अपराध ठहर गर्दै आवश्यक दण्ड, जरिवाना गर्ने उनले बताए । सिल खोलेपछि पसलका सञ्चालक कन्हैया सोनारकी पत्नी लक्ष्मीदेवीले अहिले पसल सञ्चालन गरिरहेको कन्हैयाका ससुरा रामनारायण सोनारले बताए । रामनारायणले पसल कसरी खुल्यो भन्ने प्रश्नमा भने–“मुद्दाको सबै केस रफादफा भइसक्यो, अब सामान बेच्दैछौ ।” ज्वाइँ कन्हैया कहिले आउँछन् भन्ने प्रश्नमा उनले अहिले उपचारको क्रममा भारतमा रहेको बताए । तर श्रोत्रका अनुसार कन्हैया रक्सौलमा लुकिबसिरहेका छन ।

पर्साका तत्कालीन प्रहरी उपरीक्षक सोमेन्द्रसिंह राठौरको सक्रियतामा पूर्वसूचनाको आधारमा गत असार ९ गते छापामारी गरी सुनचाँदी पसलबाट रु ४२ लाख नगद, २ किलो चाँदीसहित नेपाल–भारतका गरी सातजनालाई हुन्डी कारोबारमा संलग्न भएको भन्दै प्रहरीले पक्राउ गरेको थियो । यसै सन्दर्भमा पर्सा प्रहरीले पर्सा जिल्ला अदालतमा हुन्डी मुद्दा दायर गरेको छ ।
प्रहरीले रु १ अर्ब २८ करोड ४३ लाख ३९ हजारको अवैध हुन्डी तथा चाँदी कारोबार भएको भन्दै मुद्दा दर्ता गरेको थियो ।

त्यसपछि पर्सा जिल्ला अदालतको प्रारम्भिक आदेशमा पक्राउ परेका सातजनामध्ये तीनजना कारीगरको संलग्नता नदेखिएकोले उनीहरू धरौटीमा रिहा भइसकेका छन् भने चारजना अहिलेसम्म पुर्पक्षको लागि जेल चलान भएका छन् । रौतहट, चन्द्रपुर–७ बस्ने राजकपुर साह, भारत, बिहार मोतिहारीका सुनील साह र गुलाब साह तथा वीरगंज–६ का राकेश सिंह गरी चारजना अहिले पनि प्रहरी हिरासतमा छन् ।