कार्यवाहक प्रधानमन्त्री तथा रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेलद्वारा शुभ श्री जगदम्बा सिमेन्ट, जगदम्बा कनक्रिटो र ओम सत्यसाई प्रा.लीलाई प्रसंसा पत्र प्रदान

359

वीरगंज २० भदौं । गत चैत्र १७ गते बारा र पर्सामा आएको (टोर्नाडो)  हुरीका कारण विस्थापित भएका पीडित परिवारका लागी घर निर्माण गर्न उल्लेखनिय भूमिका खेलेको वापत शुभ श्री जगदम्बा सिमेन्ट मिल्स प्रा.ली, ओम सत्य साई प्रा.ली र जगदम्बा कनक्रिटोलाई कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि कार्यवाहक प्रधानमन्त्री तथा रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेल सम्मान गरेको छन् ।

हावाहुरी प्रभावितहरुको घर निर्माणमा गुणस्तरीय छड, सिमेन्ट र कनक्रिटो उपलब्ध गराएकोमा शुभ श्री जगदम्बा सिमेन्ट मिल्स प्रा.ली, ओम सत्य साई प्रा.ली र जगदम्बा कनक्रिटोलाई यहि भदौ १८ गते कार्यवाहक प्रधानमन्त्री तथा रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेले सम्मान गरेका हुन ।बुधबार वीरगंजको होटेल भिस्वामा आयोजित हावाहुरीलाई घर हस्तान्तरण कार्यक्रममा गुणस्तरीय ओ.पि.सि अल्ट्रा सिमेन्ट उपलब्धशुभ श्री जगदम्बा सिमेन्ट मिल्स प्रा.लीलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो । त्यसैगरी गुणस्तरीय वेल्डिङ्ग रड र कनक्रिटो उपलब्ध गराएको ओम सत्य साई प्रा.ली र जगदम्बा कनक्रिटोलाई समेत नेपाली सेनाले प्रमाण पत्र प्रदान गरेको थियो ।

नेपाली सेनाले निर्माण गरेको ८ सय ६९ घर बारा र पर्साका (टोर्नाडो) प्रभावित परिवारले घर पाएका छन् । नेपाली सेनाले बनाइदिएको घर बुधबार सोहि कार्यक्रममा हस्तान्तरण गरिएको थियो ।

यता हुरीले घरबारबिहिन भएकाहरुको पुनर्वासका लागी बनाएका घरहरु प्राकृतीक प्रकोप प्रतिरोधी रहेको दाबी सेनाले गरेको छ । शुभ श्री जगदम्बा सिमेन्ट मिल्स प्रा.ली, ओम सत्य साई प्रा.ली र जगदम्बा कनक्रिटो जस्तो उत्कृष्ट निर्माण सामाग्री प्रयोगबाट प्राकृतीक प्रकोप प्रतिरोधी, वातावरणमैत्री र आकर्षक डिजाईनमा घर निर्माण गरिएको कार्यदलका ईन्जिनियर सेनानी महेन्द्र सिजापती थापाले बताए ।

निर्माण भएका घरहरु भुकम्प र हुरी बतास प्रतिरोधी, अबिरल वर्षाले असर नगर्ने, सजिलै आगो नलाग्ने र तराईको गर्मिबाट नतात्ने किसिमका रहेको भन्दै सेनानी थापाले घरहरुको खपत अवधी ५० बर्ष रहने बताए ।