मेयर विजय सरावगीको एनीहाउ मालकमाउको बिरुध आर्दशनगरका व्यापारीहरु

1202

वीरगञ्ज ३० असार । वीरगञ्ज आर्दशनगरका व्यापारीहरुले महानगरपालिकाको मेयर विजय सरावगीको एनीहाउ मालकमाउको कारण आदर्शनगर डुबानमा परेको आरोप लगाएका छन् । उनीहरुले डुबानबाट भएको क्षति महानगरपालिकाले ब्यहोर्नुपर्ने मागसमेत राखेका छन् ।

आर्दनगरका खुद्रा व्यापारीहरुले सोमबार पत्रकार सम्मेलन गरी डुबानबाट झण्डै ४ करोड रुपैयाँको क्षति भएको बताए । असार २६ गतेको वर्षापछि आएको बाढीबाट आदर्शनगरमा झण्डै २ सय ५० वटा पसल डुवानमा परेको ब्यापारीहरुले बताएका छन् । साना व्यापारीको समस्यामा वीरगञ्ज उद्योग वाणिज्य संघ पनि गम्भीर नभएको उनीहरुले बताएका छन् ।बाँके बिहारी इन्टरप्राईजेजका सञ्चालक दिगम्बर सिंहले डुबानबाट पसलमा रहेको कम्युटर, सिसिटिभी क्यामेरा लगायतका समानमा क्षति पुग्दा २५ लाख रुपैयाँको क्षति भएको बताए ।

आइनेट प्रालिले ४० लाखको क्षति भएको दावी गरेको छ भने जेपी इन्टरप्राईजेज लगायत कपडा तथा अन्य पसलमा पनि क्षति पुगेको व्यापारीहरुको दावी छ ।

एशियाली विकास बैंक ९एडिबी०, नेपाल सरकार र वीरगञ्ज महानगरपालिकाको संयुक्त लगानीमा सञ्चालित मझौला एकीकृत शहरी वातावरणीय सुधार आयोजना मार्फत आदर्शनगरमा नालासमेत निर्माण भएको छ ।

वर्षाको समयमा आदर्शनगरको पानी अण्डरग्राउन्ड नालाबाट सिर्सिया नदीमा खसाउने गरिएको छ । तर सिर्सिया नदीमा ठूलो बाढी आउँदा नालाबाट नदी नै आदर्शनगरमा पसेको हो । नालाका कारण नै आदर्शनगर डुवानमा परेको ब्यापारी सुशील खेतानले बताए ।

‘बर्षेनी आदर्शनगर क्षेत्र डुबानमा पर्ने गरेको छ । महानगरपालिका मेयर विजय सरावगीले व्यापारीहरुसँग कर पनि लिने गरेको छ । तर समस्या पर्दा समाधानका लागि कुनै प्रयास गरेको छैन’ उनले भने ‘करोडौं खर्च गरेर एडिबी परियोजनाबाट निर्माण भएको नालाबाट झनै समस्या बढेको छ ।’

आफूहरुलाई समस्या पर्दा वीरगञ्ज महानगरपालिकाले वास्ता नगरेको व्यापारी मनोज शर्माको दुखेसो छ । आफूहरुको समस्या समाधान नगरे महानगरपालिकालाई कर नतिर्ने उनीहरुले चेतावनी दिएका छन् ।