नियमित रुपमा विद्युत अवरोध हुन थालेपछी ठोरी बासी चिन्तित

65


हेम चापागाईं,ठोरी २६ असार । ठोरी गाउँपालिका क्षेत्रमा नियमित रुपमा विद्युत अवरोध हुन थालेपछि यस क्षेत्रका मानिसहरु चिन्तित बनेका छन् ।

सामान्य बर्षा भएपछि विद्युत अबरोध भै हाल्ने गर्नाले विद्युत प्रयोग गरि काम गर्ने व्यावसायि, सरकारी तथा निजी कार्यलय हरु बढी मर्कामा परेका छ्न ।

आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा गाउपालिका कार्यलय, वडा कार्यलयहरु तथा बैंकका कारोबार गर्ने सेवाग्राही हरु विद्युत नहुदा लामो समय सम्म कार्यलयहरुमा कुरेर हैरान भइ घर फर्कने गरेको स्थानीयले बताएका छ्न ।बिद्धुत आपूर्ति किन बन्द भयो भन्ने प्रश्नमा ठोरी क्षेत्रका फिल्ड मेनेजर रामलाल भन्छ्न ” हाम्रो क्षेत्रमा कुनै समस्या छैन, पोखरिया बाट लाइन काटिएको हो, हामी त विद्युत सुचारु गर्न कोसिस गरि रहेकै छौँ ।” विद्युत नियन्त्रण कार्यलय पोखरियाको भने यो समस्या प्रती बेवास्ता जस्तै देखिएको छ ।

पटक पटक फोन गर्दा पनि नउठाउने, उठाएपनी मर्मत हुदैछ मात्र भन्ने गरेकोले वास्तविक समस्या के हो भन्ने अझै पत्ता लागेको छैन । सामान्य बर्षा र हावा आउदैमा विद्युत अबरोध हुने कस्तो समस्या हो भन्दै बिजयबस्तीका स्थानीय आक्रोशित समेत बनेका छ्न ।

मोबाइलको टावर अबरुद्ध भएको र मोबाइलमा चार्ज सकिएकोले सञ्चार समेत अबरोध भएको मिलचोकका स्थानीय प्रेम श्रेष्ठले बताए । केहिदिन अघि देखि नियमित रुपमा कहिले दिनभर र रातभर जस्तो विद्युत अबरोध हुन थालेपछि ठोरी क्षेत्रको दैनिक जीवन प्रभावित बनेको छ ।