विद्यालयमा अज्ञात समुहद्वारा तोडफोड, पठनपाठन अवरुद्ध

188

वीरगन्ज २५ असार । वीरगंज महानगरपालिका–२३ प्रसौनी बिर्तास्थित नेपाल राष्ट्रिय अधारभूत विद्यालयमा अज्ञात समूहले डेस्क बेञ्च तोडफोड गरेको छ ।

कक्षा ५ र ६ अध्यापन हुने दोस्रो तलामा रहेको कक्षा कोठाको ३५ थान डेस्क बेञ्च तोडफोड भएको हो । फर्निचर तोडफोड गरेर केही थान माथिबाट तल खसाल्नुको साथै उनीहरुले तल्लो तलाको एउटा झ्यालको पल्ला समेत झिकिदिएका छन् ।तोडफोडबाट झण्डै डेढ लाख मूल्य बराबरको क्षति भएको विद्यालयका प्रधानाध्यापक विजय पोखरेलले जानकारी दिए । विद्यालयमा ३ सय ५० जना विद्यार्थी भर्ना भएका छन् । डेस्क बेञ्च तोडफोड भएका कारण बुधबार विद्यालयमा पठन–पाठन प्रभावित भएको छ ।

यसअघि पनि बिद्यालयबाट पानी तान्ने मोटर र पंखा चोरी भइसकेको प्रधानाध्यापक पोखरेलले बताए । घटनास्थलको वीरगञ्ज महानगरपालिकाका शिक्षा महाशाखाको टोलीले पनि अवलोकन गरेको छ । महाशाखा प्रमुख अरविन्दलाल कर्णले विद्यालयको फर्निचर तोडफोड गर्ने जस्तो निकृष्ट कार्य गर्नु एकदमै गलत भएको बताए ।