प्रथम क्यान इन्फोटेक सम्पन्न, एक लाख भन्दा बढीद्वारा अबलोकन

111

वीरगंज, पुष ३० – कम्प्युटर एसोसिएसन नेपाल (क्यान) महासङ्घ, पर्साको आयोजनामा सञ्चालित प्रथम ‘सुविशु क्यान इन्फोटेक २०१९’ आज एक कार्यक्रम विच सम्पन्न भएको छ । वीरगंजको टाउन हल (नगर सभा गृह)मा पुष २७ देखि सुरु भएको प्रदेश नम्बर दुई कै पहिलो आईटी मेला आज सम्पन्न भएको हो ।

महासङ्घले सूचना तथा सञ्चार प्रविधिको विकास, विस्तार र प्रवर्द्धन गर्ने उद्देश्यका साथ् यस वर्ष देखि वीरगंजमा प्रदेश स्तरिय क्यान इन्फोटेक आयोजना गर्न लागेको हो । मेला अवधि भरिमा एक लाख भन्दा पनि बढीले अबलोकन गरेको आयोजकहरुले जनाएका छन् । प्रदर्शनीको आज अन्तिम दिन पनि अवलोकनकताको उत्तिकै उत्साह र सहभागिता रह्यो । यसपटक राजनीतिक दलका नेतृत्व, नीति निर्मातालगायत बालकदेखि वृद्धसम्मको बाक्लो उपस्थिति रहेकाले आम नेपालीमा सूचना प्रविधिको पहुँच विस्तार र नीति निर्माणमा योगदान पुग्ने क्यान पर्साका अध्यक्ष आलोककुमार चौरसियाले बताए ।सम्पान कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि नेपाल पत्रकार महासंघ प्रदेश दुईका अध्यक्ष दिपेन्द्र चौहानले यस क्यान मेलाले प्रदेश कै आइटी क्षेत्रको प्रवर्द्धनमा सहयोग पुगेकोले यस्को निरन्तरता हुनुपर्नेमा जोड दिएका थिए । प्रदेश तथा स्थानिय तहहरुले स्मार्ट सिटिको अवधारणा अगाडि बढाउदै लागेकाले यस मेलाले प्रदेश सरकारलाई टेवा पुगेको उनले बताए ।

प्रदर्शनीमा प्रिन्टर, प्रोजेक्टर, स्क्यानर, एटेन्डेन्स मेसिन, राउटर, सिसिटिभी, ब्याट्री, सोलार, युपिएस, इन्डक्सन चुलो, ल्यापटप तथा एन्ड्रोइड स्मार्ट टिभी, स्मार्टफोन÷ट्याब्लेट, एन्टीभाइरस र इन्टरनेट सेक्युरिटी, हेडफोन, पावर बैंक, मेमोरी कार्ड, पेनड्राइभ, वाइफाइजडित विशेष क्यामेरा, ड्रोन र रेकर्डरहरु, पावर बैंक, स्मार्टवाच, सेल्फी स्टिकलगायतका स्टलहरु आकर्षणको केन्द्र बनेको थियो ।

प्रदर्शनीमा हार्डवेयर सेल्स तथा मेन्टिनेन्स्, पावर सोलुसन्स्, मोबाइल एसेसोरिज, डिलर र डिस्ट्रिब्युटर्स, इन्टरनेट सेवा प्रदायक, टेलिकम्युनिकेशनस्, आइसिटी कलेज तथा ट्रेनिङ इन्स्टिच्युटस्, सफ्टवेयर सोलुसन्स्, पेमेन्ट सोलुसन्स्लगायत गरी विभिन्न कम्पनीका ५० भन्दा बढि स्टल रहेका थिए । यस वर्ष क्यान इन्फोटेकको शीर्ष प्रायोजन सुविशु र एसोसिएट प्रायोजक डाइनामिक इनोटेक रहेका छन् । त्यस्तै गोल्ड स्पोन्सर–भायनेट, सिल्भर स्पोन्सर– लर्ड बुद्ध एडुकेसन फाउन्डेसन रहेको छ ।