वेलायतमा बन्यो उड्ने शूट, तीन करोड मूल्यमा बेच्ने तयारी

112

‘फिल्मी फेन्टेसी’ को प्रभाव निकै गहिरो हुन्छ । वास्तविक धरातलबाट कल्पनाको खुल्ला आकाशमा उडाइदिन्छ मानिसलाई । प्रभाव कति समयसम्म र कुनरुपमा रहन्छ भन्ने कुराले निकै ठूलो महत्व राख्छ । कतिपय क्षणिक आनन्दको तृप्तिपछि बाहिर आउँछन् भने कति त्यसमा गहिरिएर, आफ्नो लगावले त्यसलाई मूर्तरुप पनि दिन्छन् तर यो एकदमै कमै हुने गर्छ ।

फिल्म दुनियाँकै प्रभावलाई मूर्तरुप दिने न्यून प्रयासमा एकजना व्यक्ति भने सफल भएका छन् । वेलायतका एकजना आविष्कारक तथा व्यवसायी रिचर्ड ब्राउनिङले आफ्नो सपनालाई मूर्तरुप दिएका छन् । उनले एउटा यस्तो सूट तयार पारेका छन् जसलाई लगाएर मानिस फिल्मी फेन्टेसीको आयरम्यान जसरी हावामा उड्न सक्छ ।ब्राउनिङले दाबी गरेका छन् उक्त शूट लगाएर कुनै पनि मानिस प्रतिघण्टा ५० किमीको रफ्तारमा दूरी तय गर्न सक्छ । यसको मद्दतमा १२ हजार फीटसम्मको उचाईमा उड्न सकिन्छ । उक्त शूटलाई पाँच जेट इन्जिन प्रयोग गरिएको छ जसले हावामा उडान भर्दा शरीरलाई सन्तुलित राख्छ । साथै विशेष प्रविधि र थ्रीडी प्रिंटेड पार्टस पनि प्रयोग गरिएको छ ।

उनी हाल उक्त शूटलाई बेच्ने तयारीमा छन् । त्यसको मूल्य करिब तीन करोड चार लाख रुपैयाँसम्म पर्नेछ ।

लण्डन शहरमा तेलको कारोबार गर्ने ब्राउनिङको अनुसार उनको बुवा पनि हवाई जहाज कम्पनीका इन्जिनियर थिए । उनको हजुरबुबा पाइलट र बुढा हजुरबुबा हेलिकप्टर बनाउने काम गर्दथे ।

ब्राउनिङको अनुसार उनको शूट सेनाको लागि एकदमै सहयोगी हुनेछ । त्यस शूटको मद्दतले हेलिकप्टर वा प्लेन नपुग्ने स्थानहरुमा पुग्न सकिने उनी बताउँछन् । उनले त्यस्ता शूट बनाउनका लागि ग्रेविटि नामको कम्पनी पनि स्थापना गरिसकेका छन् ।

उनको १०५० हर्सपावरवाला शूटलाई लण्डनको एक डिपार्टमेन्टमा बेच्नका लागि राखिएको छ । त्यसलाई खरीद गर्न केही मानिसहरुले सम्पर्क समेत गरिसकेका छन् ।
(एजेन्सी)