उद्योगपति , समाजसवी क्याल र सभाति खनाल सम्मानित

345

Share
  •  
  •  
  •  

वीरगंज १४ साउन स्वतन्त्र मानव अधिकार समाज केन्द्रिय कार्यालय वीरगंजका सभापति कृष्ण कुमार खनाल र समाज सेवी उद्योगपति सत्यनाराय क्याललाई आज श्री देवनन्दन देवराज माध्यमिक विद्यायल रामनगरि तथा श्री नेपाल राष्ट्रिय माध्यमिक विद्यायल महुवनले दोसल्ला ओढाई सम्मान गरेको छ । समाज सेवी क्यालले यी दुई सुस्त मनस्थिति , वौद्धिक अपाङता भएका बालबालिकाहरुको लागि झण्डै ५० हजार बराबरको १० थान डस्ना ,१० तकिया , १० कम्बल , १० तन्ना , १० झुल लगायतका सामग्रीहरु आजै वितरण गर्नु भएको छ । यसै गरि समाजका सह कोषाध्यक्ष हरेन्द्र पटेल , सल्लाहकार प्रकाश कुमार गुप्ता , केन्द्रिय सदस्यद्धय अंकित जलान , सुबोध गुप्ताले खाद्यन्न , फलफुल , च्याउच्याउ , विस्कुट , भुजिया लगायतका सामाग्रीहरु समेत उपलब्ध गराउनु भएको थियो । सोही अवसरमा स्वतन्त्र मानव अधिकार समाजले पर्सा जिल्लाको महुवन र रामनगरिमा बाल विवाह, दाईजो प्रथा तथा छुवाछुत अन्त्यका लागि सचेतना कार्यक्रमको आयोजना गरिएको छ । कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको आसनबाट नेपाल संघिय समाजवादि पाटिका राष्ट्रिय उपाध्यक्षय राजकुमार यादवले ग्रामिण क्षेत्रमा बसोवास गर्ने मधेशी समुदायमा बाल विवाहको जडो गडेको र यसको अन्त्यका लागि शिक्षामा ध्यान दिनु पर्ने बताउनु भयो । उहांले शिक्षाले मात्रै सचेतना आउने हुंदा आफ्नो क्षेत्रको जागरणका लागि स्वयं त्यस क्षेत्रका बासिन्दा नै सचेत हुनु पर्ने कुरामा जोड दिनुभयो । कार्यक्रममा वरिष्ट समाज सेवी मुकेश सरावगीले महुवनको विकास महुवनकै बासिन्दाले गर्नु पर्छ भन्नु हुदै बाहिरबाट आएका व्यक्तिहरुले एक दिन भाषण गर्दैमा विकास र परिवर्तन नहुने कुरामा जोड दिनुभयो । सोही प्रकार स्वतन्त्र मानव अधिकार समाजका केन्द्रिय सभापति कृष्ण कुमार खनालले बालिकाहरु परिपक्क नभएको अवस्थामा सानै उमेरमा विवाह गर्न नहुने र समाजमा दाइजो प्रथाको अन्त्य गर्न आ–आफुबाट सुरुवात गरिनु पर्ने भन्दै एक आपसमा भाइचाराको रुपमा हातेमालो , अंकमाल गर्दै अगाडी बढनु पर्नेमा छिछि र दुरदुरको संज्ञादिुन समाजमा असोभनिय भएको भन्ने जस्ता विचारहरु राख्नु भएको थियो । समाजका सभापति कृष्ण कुमार खनालको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा राजपाका केन्द्रिय सदस्य नेजामुदिन समानि , ग्रामिण क्षेत्रका संचारकर्मी प्रमोद यादव, विद्यालय अभिभावक संघका अध्यक्ष प्रदिप जयसवाल , प्रध्यानाध्यापकद्धय मनोज कुमार श्रीवास्तव , विजय कुमार साह ,स्रोत शिक्षकद्धय राजकिशोर प्रसाद कानु , रामनरेश यादव , स्वतन्त्र मानव अधिकार समाजका कोषाध्यक्ष लालबाबु सिहं , सहकोषाध्यक्ष हरेन्द्र पटेल , दिपक पटेल लगायतका वक्ताहरुले आ–आफ्नो मन्तव्य व्यक्त गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमको सहजिकर्ता भिखमपुर अपाङ स्कुलका स्रोत शिक्षक अशोक कुमार साहले गर्नु भएको थियो


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here