राष्ट्रिय एजुकेशन फेयर तथा शैक्षिक निती बहस कार्यक्रम आज बाट शुरु हुदै

591

Share
  •  
  •  
  •  

बीरगन्ज २६ असार बीरगन्जमा मंगलवार देखी राष्ट्रिय एजुकेशन फेयर तथा शैक्षिक निती बहस कार्यक्रम शरु हुदै छ । पदमा ग्रुप बाट संचालित बिजनेश प्लस टेलिभिजनको आयोजन तथा माउन्टेन टिभि तथा भक्तिदर्शन टिभीको सह आयोजनमा बीरगन्जको जैन धर्मशालामा दुई दिने शैक्षिक मेला तथा शिक्षा बशस कार्यक्रम शुरु भइरहेको हो । स्वदेश कै विश्व विधालय तथा कलेजहरुलाई प्रोत्साहन तथा उनीहरुको पाठय क्रम लगायतको विषयमा विधार्थीहरुलाई जानकारी गराउने उदेश्यले कार्यक्रमको आयोजन गरिएको आयोजक संस्थाका कार्यकारी अधिकृत डम्बर शाहुले बताउनु भयो । सोमबार बीरगन्जको होटल कन्ट्री इनमा आयोजीत पत्रकार सम्मेलनमा कार्यक्रम बारे जानकारी दिदै शाहुले नेपाल कै विश्व विधालयका विषयमा राजधानी बाहिरका अधिकांश विधार्थी तथा अभिभावक अनभिज्ञ रहेकोले यो कार्यक्रम राजधानी बाहिर गरिएको बताउनु भयो । मुलुक संघियतामा गएपछि प्रान्तिय शैक्षिक अवस्था र आवश्यक्ताका विषयमा बृहत जानकारी तथा छलफलकालागि पनि यो कार्यक्रम राजधानी बाहिरका चार प्रमुख शहर बिराटनगर, बिरगन्ज, नेपालगन्ज तथा धनगढीमा आयोजन गरिएको हो । क्षेत्रिय स्तर मै देश भित्रका लगानीकर्ता शिक्षा क्षेत्रमा लगानी गरिरहेका े अवस्थामा पठनकैलागि राजधानी जानु पर्ने धारणा हटाउन तथा क्षेत्रिय स्तरका शैक्षिक संस्थाको उत्थानका लागिपनि यो कार्यक्रम भइरहेको छ ।
कार्यक्रममा नेपाल सरकारको शिक्षा विभाग तथा त्रिभुवन युनिर्भरसिटीका उच्चअधिकारीहरु सहभागी हुने बताइएको छ । सोमबार विहान १० बजेदेखी शुरु हुने मेलमा वीरगंजका १० वटा विराटनगरका एउटा गरि २५ वटा शैक्षिक संस्थाहरुको स्टल रहने टेलिभिजनका क्षेत्रीय प्रशारण केन्द्र वीरगंजका प्रमुख महेश दासले जानकारी दिनु भयो । मेलामा कक्षा ११ देखी स्नातकोत्तर तह सम्मको विद्यार्थीहरु सहभागी भई अवसरको लाभ लिन सक्ने छन् ।


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here