सम्पत्ति छानबिनको घेरामा परे पनि राजु दारुकाको सुन तस्करको धन्दा यथावत !

1013

 

वीरगन्ज ७ असोज । देशका उच्च पदस्था पदाधिकारीहरूलाई प्रभावमा पारेर वीरगंजलगायत देशका विभिन्न नाकाबाट सुन ओसार पसार गर्दै आएका वीरगंज निवासी राजु दारुकाले अवैध सुन तस्करी र कारोवारबाटै अकूत सम्पत्ति आर्जन गरेको उजुरी परेपछि सम्पत्ति शुद्धिकरण विभागले छानबिन गर्ने भएको समाचारहरू सार्वजनिक भएका छन् ।सम्पत्ति शुद्धिकरण विभागले छानबिन गर्ने भएता पिन अवैध सुन कारोबारमा एकछत्र राज गरेका वीरगंजका कुख्यात सुन तस्कर राजु दारुका अहिले वीरगन्जका केहि सोनारहरुसंग मिलेर पुनः सुन तस्करी गरिरहेको श्रोतले जनाएको छ ।

सुन तस्करी गर्दै आएको बेला बेलामा स्थानीयदेखि राष्ट्रियस्तरसम्मका संचारमाध्यममा आएको खबर वीरगंजलगायत प्रहरी प्रशासनमा नौलो होइन ।

नयाँ पत्रिकाले प्रकाशन गरेको समाचार अनुसार सम्पत्ति शुद्धिकरण विभागले ३८ सय केजी सुन तस्करीका अभियुक्तमाथिको अनुसन्धानलाई पनि विभागले प्राथमिकतामा राखेको छ । गिरोहका नाइके चूडामणि उप्रेती ‘गोरे’, भारतीय नागरिक मोहन अग्रवाल, विमल पोद्दार, आरबी डायमन्डका मालिक राजेन्द्र शाक्य, भुजुङ गुरुङ, राजु दारुका, ठाकुर ढुंगानालगायतमाथि अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

प्रहरीले सो प्रकरणमा मुद्दा दायर भएका सबैको सम्पत्ति छानबिनका लागि विभागलाई लेखेर पठाएको छ । जसमध्ये धेरैले सम्पत्ति लुकाइसकेको विभागका अधिकारी बताउँछन् भनेर नयाँ पत्रिकाले समाचार छापेको छ । त्यस्तै सुन तस्करीमा संलग्न वीरगन्जमा रहेका केहि गिरोहमाथि पनि छानबिन गरिरहेको छ ।