वीरगंजमा विश्व आत्महत्या रोकथाम दिवस मनाइयो

98

वीरगंज, भदौं २४ – विश्व आत्महत्या रोकथाम दिवस वीरगंजमा पनि विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाईएको छ । विश्व आत्महत्या रोकथाम दिवस २०१९ वीरगंजमा र्‍याली निकालेर मनाईएको हो ।

मानसिक तथा नशा रोग विशेषज्ञ डा. भारत कुमार गोईतको सक्रियतामा वीरगंजका विभिन्न युवा र पेशागत व्यक्तिहरुको सक्रियतामा निकालिएको र्‍याली घण्टाघरबाट सुरु भएर नगर परिक्रमा गर्दै पुन: घण्टघरमा पुगी कोणसभामा परिणत भएको थियो ।कोणसभालाई नेपाल मेडिकल एसोसिएशनका अध्यक्ष डा. अरुण कुमार सिंह, सचिव डा.उदय नारायण सिंह, सामाजिक अभियान्ता प्रकाश थारु, संस्कृतिकी अध्यक्ष शैली चौधरीलगयातले कार्यक्रम सम्बोधन गरेका थिए ।

कार्यक्रम सबोधन गर्दै वक्ताहरुले आत्महत्या आजको युवाहरुमा एउटा ठुलो समस्या बनेको बताए । नेपालमा हरेक वर्ष आत्महत्या गर्नेहरुको दर बढ्दै गएकोमा चिन्ता व्यक्त गर्दै बक्ताहरुले यसलाई रोकथाम गर्न सबैको भूमिका महत्वपूर्ण रहेको जिकिर गरे ।