वीरगन्जवासी निराश, प्रदेश नं. २ को राजधानी बनाउने विषयमा ‘र’ समेत उच्चारण गरेनन् पर्साका मधेसी नेता

885

वीरगन्ज ११ भदौ । पर्साका जनताले धेरै आशाको साथ पर्साबाट निर्वाचितहरु मधेसी दल नेताको मुखबाट सुन्ने वीरगन्जलाई प्रदेश नं. २ को राजधानीको विषयमा हिजो भएको वीरगन्ज बस टर्मिनलको उद्घाटन कार्यक्रममा राजधानीको ‘र’ समेत उच्चारण गरेनन् ।

पर्साबाट निर्वाचित सांसद विमल श्रीवास्तव, प्रदिप यादव, हरीनरायण रौनियार, मुख्य मन्त्रि लालबाबु राउत, मेयर विजय सरावगी, प्रह्लाद गिरी गोश्वामी, करिमा बेगम, जनत अन्सारी,  भीमा यादव र रागिनीदेवी वनरावल अधिकांश नेताहरूले राजधानीको विषयमा विगतमा बोलेझै हिजो भएको वीरगन्ज बस टर्मिनलको उद्घाटन कार्यक्रममा पनि बोल्ने आस वीरगन्जका जनताले गरेपनि नेताहरूले केही नबोलेपछि वीरगन्जवासी निराश देखिएका थिए ।आन्दोलनको बेला वीरगन्ज आएका मधेसी नेताहरूले वीरगन्जलाई राजधानी बनाउन दैनिक भाषण गरेपनि हिजो कुनै नेताले राजधानीको विषयमा बोल्न सकेनन् ।

वीरगन्जलाई प्रदेश नं. २ को राजधानीको लागि समाजवादी पार्टीका पर्साबाट निर्वाचितहरु सांसदहरु गत मंगलबार दर्ता भएका नाम र राजधानी सम्बन्धमा प्रदेश नं. २ को राजधानी वीरगन्ज हुनुपर्न प्रस्ताव दर्ता गराएका थिए ।

प्रह्लाद गिरी गोश्वामी, करिमा बेगम, जनत अन्सारी, भीमा यादव र रागिनीदेवी वनरावलले मिलेर अर्को छुट्टै प्रस्ताव दर्ता गराएका थिए । उक्त प्रस्ताव अनुसार विरगंज राजधानी हुनुपर्ने र यसको चौहदी विन्दावासीनी, पोखरीया, सखुअवा, पर्सागढी, जितपुर, निजगढहुँदै सिम्रौनगढसम्म तोकिनुपर्ने उनिहरुको माग थियो ।

तर हिजो आफनो पार्टी अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको अगाडी नग्मस्तक भएर बसे पर्साबाट निर्वाचितहरु मधेसी दल नेता मुखबाट वीरगन्जलाई प्रदेश नं. २ को राजधानी बनाउने विषयमा ‘र’ समेत उच्चारण गरेनन् ।