किसानको उत्पादन धान,गेहु,मकै,उखु लगायत बस्तुको मुल्य बढाउन सांसद यादवको माँग

186

वीरगञ्ज,२९ जेष्ठ । समाजवादी पार्टी नेपाल पर्साका अध्यक्ष एवम प्रतिनिधि सभा सदस्य सांसद प्रदिप यादवले नेपाललाई कृषी प्रधान देश भनिएपनि कृषी क्षेत्रलाई फाइदा पुग्ने खालको बजेट नआएको गुनासो गर्नु भएको छ ।

संसदमा वन मन्त्रालय, कृषी मन्त्रालय र महिला तथा बालबालीका मन्त्रालयद्वारा विनियोजित बजेट २०७६ माथी छलफलमा बोल्दै सांसद यादवले किशानलाई कृषी क्षेत्रलाई छुटयाइएको बजेटले किशानलाई निरास बनाएको बताउनु भयो ।वर्षै पिछे कृषकलाई चाहिने रसायनिक मल विउहरुको भाउ बढेको बढयै छ तर कृषकले उत्पादन गरेको धान,गहु,मकै,उखु लगाएत वस्तुको भाउ कहिले पनि नबढने गरेकोले किशानलाई फाइदा पुग्ने गरी किशानले उत्पादन गरेको बस्तुहरुको भाउ बढाउन आग्रह गर्नु भयो ।

शहरी उत्थान विकाश कार्यक्रम ल्याइएको छ तर शहरी उत्थानले मात्र पुग्दैन गाउ हरित उत्थान विकाश कार्यक्रम ल्याउन पनि आग्रह गर्नु भयो । सांसद यादवले भने अहिले जतात्तै वन विकाश हैन वन विनास भइरहेको छ, बाहीर बाट हेर्दा हरियो देखिन्छ तर भित्र भित्र फडानि भइरहेको छ ।

जंगल वरपर र भित्र वस्ती बसाइएको छ,त्याहा स्थानीयहरु वन रक्षकहरु संग मिलेर वन फडानी गरि रहेका छन त्यसकारण बन फडानी रोक्न सरकारले विषेश योजना ल्याउन आग्रह गर्नु भयो ।