बगही स्कुलमा अत्याधुनिक कम्प्युटर ल्याब बनाउन सहयोगी र एडुटेक विच सम्झौता

138

काठमाडौँ, जेठ २७ – वीरगंज महानगरपालिका-२८ बगही स्थित श्री महानन्द प्रसाद उपाध्याय माध्यमिक विद्यालयमा आधुनिक सुविधा युक्त कम्प्युुटर प्रयोगशाला (ल्याब) बनाउन सहयोगी नेपाल र एडुटेक नेपालविच सम्झौता भएको छ ।

सहयोगी नेपाल र एडुटेक नेपाल विच बगही स्कुलमा कम्प्युटर ल्याब बनाउन काठमाडौँमा शोमबार एक कार्यक्रमविच मेमोरेनडम ऑफ अन्डरसेटेंडिंग (एमओयू)मा हस्ताक्षर भएको हो ।एमओयू अनुसार विद्यालयले अत्याधुनिक सुविधा युक्त २० थान ब्राण्डेड कम्पनिको कम्प्युटर, एक थान युपीएस र ब्याट्रीलगयात सामग्री प्राप्त गर्ने सहयोगी नेपालका अध्यक्ष तबरेज अहमदले जानकारी दिए । उनले अबको केहि महिना भित्रै विद्यालयले ल्याबका लागि फर्नीचर निर्माण कार्य सम्पन्न गरेपछि कम्प्युटर हस्तान्तरण गरिने बताए ।

एमओयूमा सहयोगी नेपालबाट अध्यक्ष तबरेज अहमद र एडुटेक नेपालबाट अध्यक्ष डायना प्रदान सिलवाल संयुक्त हस्ताक्षर गरेका छन् । एमओयू हस्ताक्षर कार्यक्रममा श्री महानन्द प्रसाद उपाध्याय माध्यमिक विद्यालयका प्रधानाध्यापक अरविन्द कुमार लाल, एडुटेक नेपालका रविन्द्र साह, प्रतिमा शर्मा, आकाश दासलगयातको उपस्थिति रहेको थियो ।

विगत केहि वर्ष देखि नेपालको विभिन्न स्थानमा विधालयहरुलाई प्रविधि मैत्री वनाउदै पठन पाठनमा सहजता दिलाउने उद्धेश्यले कम्प्युटर वितरण गर्दै आएको एडुटेक नेपालको आर्थिक सहयोगमा बगही स्कुल ल्याब निर्माण गरिने छ ।