घरदैला कार्यक्रममा नेता सोनलको लोकप्रीयता बडदैई

584

Share
  •  
  •  
  •  

बारा २९ कार्तिक मधेशको पक्षमा सबभन्दा जोरदार आवाज उठाउने नेताको रुपमा परिचित राजपा नेपालका लोकप्रीयता मधेसी समुदाय माझ मात्र होला भन्ने सतहबाट देख्दा बुझाई हुन सक्छ । तर यथार्त भने फरक छ । बारा क्षेत्र नम्बर ४ बाट प्रदेश सभाका उम्मेदवार बनेका जितेन्द्र सोनल घरदैलामा निस्किएर टोलटोलमा पुगेको बेला फरक कथा उजागर भइरहेको छ । गैरमधेसी वा पहाडे भनिने समुदायमा उनको लोकप्रीयता उतिकै देखिएको छ । बारा क्षेत्र नम्बर ४ को परवानीपुर गाउपालिकाको बुनियादमा आज घर दैलो कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । घरदैलोको क्रममा गैरमधेसी वा पहाडे भनिने समुदायका मानिसहरुले आफुहरुको सोनललाई भरपुर साँथ, समर्थन रहेको र उनको चुनावचिन्ह मशाल र छापमा मतदान गर्ने भन्ने बताए । यसअघि जितेका साँसदले खासै विकास नगरेकाले अब विकासका लागि युवा उम्मेदवार सोनललाई मत दिने उनीहरुले जनाए । मधेस आन्दोलन त्यतिका लामो समय चल्दा पनि त्यो आन्दोलन कुनै समुदाय लक्षित भने भएन् । त्यस कारण आन्दोलन जनपरिचालन समितिका तत्कालीन संयोजक रहेका सोनललाई सद्भावको सेतुको रुपमा उनीहरुले लिएका छन् । उतिबेला मधेश आन्दोलनका नेतृत्वकर्ता अहिले राजपामा रहेका नेताहरुले आन्दोलनकारीलाई कुनै समुदायप्रति लक्षित हुन दिएनन् । त्यसतै बाराका नेवार र पहाडे समुदायका पुरुष तथा महिलाहरु मधेश आन्दोलनको समर्थनमा सडकमा ओरलिए, नारा लगाए, सिमामा पुगेर केन्द्रीय सतामा रहेको सरकार र दलहरु बिरुद्ध धर्नामा बसे । त्यो अभुतपुर्व सद्भाव यतिखेर चुनावी घरदैलोमा पनि देखिन्छ । नेता सोनलले आफु मधेसको अधिकारको लागि तन, मन, धनले समर्पित सिपाही भएसंगै समाजिक सद्भाव र सहिष्णुताको सदैव पक्षधर र सबैको साझा विकासको उदेश्य लिएर चुनावमा उत्रिएको उम्मेदवार भएको प्रतिक्रिया दिए । प्रदेश नम्बर २ को प्रदेशसभा सदस्यका लागि बारा क्षेत्र नं.४ बाट उम्मेदवार रहेका विद्वान तथा प्रखर मधेसी नेता र सान्सद पदको उम्मेदवार एकबाल मिया पनि सोनलसंगै घरदैलोमा सामेल थिए ।


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here