संघीय समाजवादी फोरम नेपालका वीरगन्ज महानगरपालिकाको उपमेयर पिंकी यादव के भन्छिन

1374

शिक्षण पेशा त्यागेर राजनीतिमा लागेकी पिंकी यादवलाई संघीय समाजवादी फोरम नेपालले वीरगन्ज महानगरपालिकाको उपमेयर उम्मेदवार बनाएको छ। स्नताक अध्ययन गरेकी ३६ वर्षीया यादव फोरम नेपाल पर्साका अध्यक्ष प्रदीप यादवकी श्रीमती हुन्। सरकारी विद्यालयमा अध्ययापनरत भएपनि पहिलो मधेस आन्दोलन ताका फोरम नेपालमा अप्रत्यक्ष रुपमा लागेकी यादव पछिल्लो समय वीरगन्ज महानगरमा गाभिएका गाउँमा लोकप्रिय छिन्। मधेसमा शिक्षा र चेतनाको कमीका कारण महिलाहरु खुलेर राजनीतिमा आउन सक्ने सहज वातावरण नभएको उनको बुझाइ छ। अन्य दल भन्दा मधेसी दलले भने महिलालाई राजनीतिमा अगाडि बढाउने कोशिस गरिरेको भन्दै यादव भन्छिन् ,‘राजनीतिमा महिलामाथिको विभेद धेरै दिन रहन सक्दैन। दहेज प्रथाको अन्त्य र महिला शसक्तिकरण आफनो प्रमुख चुनावी एजेण्डा रहेको यादको भनाइ छ।


SHARE