नेकपा माओवादी केन्द्रका वीरगन्ज महानगरपालिकाको उपमेयर दुर्गा क्षेत्री के भन्छिन

211

अखिल नेपाल महिला संघ (क्रान्तिकारी ) को पर्सा जिल्ला अध्यक्ष ४८ वर्षीया दुर्गा क्षेत्रीलाई माओवादी केन्द्रले वीरगन्ज महानगर पालिकाको उपमेयरको उम्मेदवार बनाएको छ। एमालेमा लामो समय राजनीति गरेकी क्षेत्री २०७० सालमा भएको संविधानसभाको निर्वाचन ताका एमाले परित्याग गरी माओवादी केन्द्रमा प्रवेश गरेकी हुन्। प्रवेशीका परीक्षा उत्तीर्ण गरेकी क्षेत्री, वीरगन्ज महानगरको चुनावी चर्चामा महिला उम्मेदवारमाथि सन्चार माध्यमले मात्र नभइ स्वंय राजनीतिक दलले पनि विभेद गरेको गुनासो गर्छिन्। ‘पार्टीले मेयरको टिकट एक महिना पहिला नै टुंग्यायो तर उपमेयरको टुंगो भने मनोनयनको एक दिन पहिला मात्र भयो’, उनी भन्छिन्, ‘मेयरका उम्मेदवारलाई जिताउन पार्टीले जति चासो दिइरहेको छ उपमेयरका सवालमा भने त्यति धेरै चासो दिएको छैन।’ उनले आफू उपमेयरमा निर्वाचित भए नगरका महिलाहरुको शसक्तिरणलाई पहिलो प्राथमिकतामा राख्ने बताएकी छिन्।