नाला निर्माण सम्यमा नगरेका कारण वीरगंजका केही क्षेत्र डुबानमा

784

वीरगन्ज २४ जेष्ठ वीरगंजमा सञ्चालित मझौला शहर तथा एकीकृत वातावरणीय शहरी आयोजनाले निर्माण गरिरहेको भूमिगत नालाको निर्माण पूरा हुन अभैm दुई साता लाग्ने कालिका कन्स्ट्रक्सनका व्यवस्थापक ठाकुर ढकालले बताएका छन् ।
उनले वर्षायाममा पानी जम्ने समस्या निराकरणको लागि कन्स्ट्रक्सनले दु्रतगतिमा काम सञ्चालन गरेको र मौसमले साथ दिएको खण्डमा अभैm दुई साता लाग्ने बताए । उनले आदर्शनगर क्षेत्रमा ३५ मिटर र पावरहाउस क्षेत्रमा ३० मिटरको हाराहारीमा नाला निर्माणको काम बाँकी रहेको र सो पूरा गर्न १५ दिन समय लाग्ने बताए ।
यथास्थितिमा मौसमले साथ दिएमा १५ दिनभित्र नालाको काम पूरा हुने र पानी बहाव रोकिएको कारण डुबान क्ष्Fेत्रहरू सोबाट मुक्त हुने उनले बताए । अहिले नाला निर्माणको कार्य भइरहेकोले सामान्य पानीमा पनि वीरगंजको थुप्रै क्षेत्रहरू डुबानमा परिरहेको छ । आज बिहानदेखि परेको सामान्य पानीमा वीरगंजको आदर्शनगर, कन्या स्कूल, रामटोल, पानीटङ्की, जिल्ला प्रशासन कार्यालय क्षेत्रलगायत ठाउँ डुबानमा परेको थियो ।
यसैबीच एडिबी र नेपाल सरकारले कालिका कन्स्ट्रक्सनलाई रु १० करोड भुक्तान गरेको छ । आगामी असार मसान्तसम्म रु ३९ करोड रकम विनियोजन गरेकोमा किस्ताबापत रु १० करोड भुक्तान गरेको व्यवस्थापक ढकालले बताए । उनले एडिबी, नेपाल सरकार र वीउमनपा गरी तीनै तहबाट करिब २५ करोडभन्दा बढी भुक्तानी लिन अभैm बाँकी रहेको बताएका छन् ।
भुक्तानी अभावमा वैशाखदेखि वीरगंजमा सञ्चालित आयोजनाको काम सुस्त गतिमा चलिरहेको थियो । एक भाग भुक्तानी भएपछि कामले तीव्रता लिएको छ ।


SHARE