धूमपानरहित दिवसको कार्यक्रमका प्रमुख अतिथिबाटै विरोध

61

वीरगंज,  जेठ जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय, पर्साले विश्व धूमपान तथा सुर्तीरहित दिवस औपचारिकता पूरा गर्न मात्र मनाएको भन्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि सहायक प्रजिअ दुर्गादत्त पौडेल कार्यक्रमस्थलमैं पडकिए ।
जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय, पर्साले ३१ मेमा मनाइने विश्व धूमपान तथा सुर्तीरहित दिवस कार्यालयको बन्द कोठाभित्र मनाएको भन्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि सप्रजिअ पौडेल रिसाएका थिए । उनले सार्वजनिक चासोको विषय रहेको धूमपान तथा सुर्तीरहित दिवस सार्वजनिकस्थलमा आयोजना गर्नुपर्ने बताए । उनले दिवसको अवसरमा ¥याली ननिकालिएकोमा पनि आपत्ति जनाए ।
प्रमुख अतिथि पौडेलले दिवसको अवसरमा जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय, पर्साले वितरण गरेको प्रचार सामग्री सन् २०१० कै वितरण गरिएको भनी हपारे । सन् २०१७ चलिरहेको बेलामा ६ वर्ष पुरानो प्रचार सामग्री वितरण गरेर आम मानिससहित पत्रकारहरूलाई पनि भ्रमित सूचना दिएको भनी उनले आगामी दिनमा एक वर्ष अगाडिको तथ्याङ्कसहितको प्रचार सामग्री वितरण गर्न निर्देशन दिए ।
पत्रकार महासङ्घ, पर्साका अध्यक्ष्F श्याम बन्जाराले पनि सार्वजनिक महŒवको कार्यक्रम झारा टार्ने तरिकाले कार्यालयको बन्द कोठामा गरिएकोमा विरोध गरे । उनले शिक्ष्Fा र स्वास्थ्यमा सरकारको सबैभन्दा बढी लगानी रहेको र यही क्षेत्र चरम आर्थिक अनियमितताको कारण सबैभन्दा पछाडि परेको भनी आलोचना गरे ।
उनले स्वास्थ्य क्ष्Fेत्र आम मानिसको सरोकारको विषय भएकोले यससँग सम्बन्धित कामहरू पारदर्शी तरिकाबाट इमानदारितापूर्वक गर्न सुझाव दिए ।
कार्यक्रम जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय, पर्साका प्रमुख जनस्वास्थ्य अधिकृत राजकिशोर पडितको अध्यक्ष्Fतामा भएको थियो भने कार्यक्रमको सहजीकरण अमलेश्वर मिश्राले गरेका थिए ।
ब्रह्माकुमारी राजयोग केन्द्रद्वारा धूमपान तथा सुर्तीरहित दिवस सम्पन्न
ष्ठलगायतको सहभागिता थियो ।


SHARE